Небезпечні іграшки заполонили Україну - що підробляють найчастіше

Україну заполонили фальсифікати дитячих іграшок і батькам варто уважніше вивчати майбутню покупку. Про це пише видання UBR.ua.

На думку експертів, батькам варто уважніше вивчати майбутню покупку – від ціни до документів, інакше, крім економії, нічого хорошого така іграшка не принесе.

На вигляд багато хто з них схожий на оригінал, але при експлуатації починають спливати неприємні сюрпризи: дитячі алергії, проковтнуті батареї та компоненти через відсутність у контрафакту безпечних конструкцій, та й загалом розчарування через низьку якість продукції.

У гонитві за економією все частіше ризикують перш за все діти. Експерти закликають - краще нехай іграшок буде мало, але ви маєте бути в них впевненими.

За даними дистриб'ютора дитячих іграшок Kiddisvit, в Україну найчастіше завозять контрафакт таких відомих торгових марок, як:

  • L.O.L. Surprise!;
  • Rubik's
  • Peppa Pig;
  • Screechers Wild;
  • PJ Masks, Miraculous (Леді Баг та Супер-Кіт);
  • Baby Shark;
  • Черепашки Ніндзя;
  • Baby Born;
  • Rainbow High.

На фальсифікованій продукції використано форму, дизайн, фоновий колір та зовнішній вигляд, що нагадує оригінальні іграшки, але ціна та якість такої продукції нижча, ніж у оригінальних іграшок", - розповів UBR.ua президент Української асоціації індустрії іграшок (УАІІ) та СЕО групи компаній Kiddisvit Павло Овчинніков.

Справа в тому, що офіційні товари ввозяться в країну з урахуванням сплати роялті за інтелектуальну власність і відповідно вони відповідають вимогам до якості.

Проте за нинішніх умов українському покупцеві зробити вибір справді непросто: в Україні все частіше зустрічаються підробки іграшок, які в оригіналі створюються за ліцензіями популярних мультфільмів. Зовнішньо розпізнати контрафактні вироби можна лише у 40% випадків.

Ми закликаємо батьків не купувати іграшки на стихійних ринках, не гнатися за дешевизною та перевіряти маркування, яке нанесено на товар – це повна інформація про уповноваженого представника бренду в Україні (імпортера)", – каже Овчинніков .

У маркування насамперед входять юридична назва компанії, її телефон та сайт. При цьому весь текст має бути суто українською мовою.

В Українській асоціації індустрії іграшок, до складу якої на сьогодні входить уже 21 компанія, наголосили, що всіляко відстоюють інтереси брендів, з якими співпрацюють.

Зі свого боку, ведеться постійний моніторинг продажів усіляких підробок, а в ході рейдів торговими точками з тими продавцями, які працюють без документів та порушують ліцензійні права, розбираються юристи організації.

УАІІ активно працює з державними органами у боротьбі з небезпечними підробками на ринку іграшок. При виявленні магазинів, які торгують такою продукцією, ми складаємо акти та передаємо уповноваженим органам. Також ми уклали угоду з юркомпанією, щоб вирішувати всі ці питання у судовому порядку", - кажуть в УАІІ.

Водночас основна робота щодо боротьби з контрафактом лежить на Держпродспоживслужбі, яка має повноваження в т.ч. накладати штрафи на порушників.

Згідно з щорічним дослідженням УАІІ, при купівлі дитячих іграшок у 2020 році (останні наявні дані) українські батьки віддавали більшу перевагу ціні (76%), ніж безпеці та надійності товару (68,2%). У той час як ще 2019-го лідирував саме критерій безпеки – 89,2% проти 74,1% за фактором вартості.

Але така економія не завжди виправдана. За словами завідувачки відділення діагностики Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит Дарії Вороняк, насамперед небезпечні будь-які іграшки, у яких легко дістаються батарейки.

В основному це неякісні товари, оскільки у випадку з фірмовою іграшкою, навіть якщо вона розбивається, блок із батарейками залишається цілим та із закрученим гвинтами. А якщо іграшка сумнівного виробництва, неперевірена та куплена на стихійному ринку, все закінчується тим, що дитина легко може її розкрутити та дістати батареї.

Коли діти їх ковтають, вони застряють у стравоході, до якого дуже близько знаходяться життєво важливі органи, такі як аорта, і можуть виникнути перфорації та смертельні кровотечі ", - каже Вороняк.

У її практиці був випадок, коли за 1,5 години батарейка пропалила величезну дірку в стравоході та в трахеї дитини, і вона не могла ні їсти, ні пити, постійно кашляла і їй було важко дихати. В результаті маленькому пацієнтові довелося пройти низку складних операцій та тривалий період відновлення.

Інша дитина через проковтну батарею отримала опік гортаноглотки та голосових зв'язок, після цього тривалий час відновлювала голос.

Серед іншого експерт наголошує, що іграшка має суворо відповідати віку дитині, що вказано на товарі. А якщо в будинку є діти різновікові, потрібно бути особливо пильним: часто відбуваються ситуації, коли "старший грається, а молодший - з'їв".

Проблема неякісних іграшок в тому, що вони легко розбираються на дрібні деталі. Тому важливо стежити, щоб предмет не розвалювався в руках, щоб там не було ніяких гострих деталей, які легко виймати. – резюмує лікар.

У Kiddisvit також наголосили на необхідності купувати тільки оригінальну продукцію, яка представлена у великих торгових мережах-партнерах дистриб'ютора.

Якщо ви дивитесь на іграшку, і вона не схожа на героя мультфільму (не та кольорова гама, не дотримуються деталі, "не той ніс") - це зі 100% ймовірністю не ліцензійна іграшка. Ліцензіат дуже суворо стежить за тим, щоб іграшка навіть у деталях була схожа на мультиплікаційного героя ”, – уточнює глава УАІІ Павло Овчинніков.

Крім цього, експерт рекомендує звернути увагу на те, як іграшка пахне: сильно виражений хімічний запах - сигнал небезпеки. Окремо варто переконатися як упаковка і дрібні деталі (гудзики, шнурки тощо), які повинні бути надійно закріплені кожна на своїх місцях.

Купівля оригінальної іграшки має незаперечну перевагу, підкреслюють експерти, оскільки виробник проводить ряд випробувань, у тому числі на займистість, міцність, хімічний склад, падіння, радіацію тощо.

"Саме тому оригінальна іграшка коштує дорожче, ніж підробка. І якщо батьки розуміють, що краще купити одну іграшку, але якісну та безпечну, ніж кілька підробок, жодних проблем у дитини не виникне", – резюмує Овчинніков .

Щоб захиститися від підробки, експерти також рекомендують перевіряти іграшку зовні – від якості та чіткості нанесення фарби до рівня гучності звукових функцій, перевірити маркування, включаючи категорію іграшки, її назву, артикул чи номер партії, вікові обмеження, дату виготовлення та ін.

До того ж, варто запитати у продавця фіскальний або товарний чек. А у разі сумнівів, що залишилися, вимагати декларацію відповідності – документ від виробника, який підтверджує якість і безпеку іграшки. Такі ж правила поширюються і на інтернет-покупки.

Джерело

Поділися цією статтею з іншими татами і мамами: