Кожна мама після народження дитини стикається з масою питань: «Що для малюка погано, що добре, а що буде найкраще?»; «Чи правильно я роблю і як треба?»; «Що можна, а що не можна?». А ось тема підгузників взагалі «хвора» для кожної мами: які краще, як правильно підібрати, на що звертати увагу ... Адже підгузник контактує з третиною тіла малюка і торкається до шкіри 24 години на добу. А значить, вимоги до цієї частини туалету малюка повинні бути найвищі!

Ми намагалися врахувати всі можливі аспекти при виборі та використанні підгузників:

1. Підбір розміру

Одним з найбільш важливих аспектів у виборі підгузника є правильно підібраний розмір.

При виборі підгузника треба орієнтуватися на вагу дитини. На упаковці вказані вагові межі. Бажано дотримуватися середини, а якщо вага дитини наближається до верхньої межі, то краще переходити на наступний розмір. Якщо підгузник виявиться малим, він може передавлює і натирати ніжну шкіру малюка. А великий підгузник може протікати.

2. Товщина підгузника

Надавайте перевагу тонким підгузникам - малюкові буде зручніше рухатися. Також при занадто товстому шарі для вбирання збільшується ймовірність його збивання в грудки, що веде до дискомфорту дитини і нерівномірного вбирання випорожнень.

3. Розташування всмоктуючого шару

У якісних підгузниках абсорбент розташований по всій поверхні підгузника: від животика до спинки і від правого краю до лівого. Поглинаючий шар повинен бути рівним і на просвіт монолітним (НЕ смужками).

4. Застібки

У більшості підгузників в якості застібок використовуються спеціальні наліпки. На практиці мами надають перевагу багаторазовим застібкам. Вони не повинні відклеюватися при контакті з водою, дитячим маслом, присипками і т.п. Це важливо, тому що незважаючи на те, що підгузники одноразові, іноді виникає необхідність їх розстібати і знову застібати, наприклад, на прийомі у лікаря в поліклініці.

5. Манжети навколо ніжок

Краще вибирати підгузники з так званими «бар'єрами» навколо ніжок дитини. Це запобігатиме протіканню при активному русі малюка.

6. Поверхня підгузника

Поверхня повинна бути з натуральних матеріалів і приємною на дотик. Якщо на поверхні є пори або реберця (рельєф) - це зменшує площу зіткнення підгузника зі шкірою малюка і запобігає тертя. Також така рельєфна поверхня сприяє швидкому всмоктуванню рідини.

7. Просочення підгузника

Екстракти рослин, крему і масла безумовно живлять і пом'якшують шкіру малюка, але з іншого боку вони можуть викликати алергічну реакцію і роздратування на ніжній шкірі малюка. До вибору підгузників з просоченням рослинними екстрактами треба ставитися вкрай обережно. Краще використовувати підгузники з просоченням вітаміном Е, який практично гіпоалергенний і навіть навпаки, за даними деяких джерел, володіє певними антигістамінними властивостями. Зокрема, його застосовують при деяких алергічних дерматозах, псоріазі та інших шкірних захворюваннях.

8. Повітропроникність

Уникайте підгузників, до складу яких входить поліетилен (інформація про це повинна міститися на упаковці або офіційному сайті). Такі підгузники не протікають, а й повітря вони теж не пропускають. Виникає висока ймовірність виникнення пітниці, попрілостей і подразнень.

У «дихаючих» підгузниках замість поліетилену використовується спеціальна мембранна плівка, в якій є безліч мікроотворів, які вільно пропускають повітря в обох напрямках, але при цьому затримують вологу. Така плівка використовується по всій поверхні підгузника, в тому числі і в бічних його частинах.

9. Запах

Багато підгузники мають отдушку, яка нібито покликана маскувати неприємні запахи випорожнень. Але замаскований запах не стає менш їдким. А у самої мами в післяпологовий період може бути алергія на різкі запахи. Краще вибирати підгузники, у яких є поглинач або нейтралізатор запаху.

10. Статеві відмінності

З моменту, коли малюк починає активно самостійно пересуватися, у мами з'являється більше проблем. Протікання пов'язані з переповненням підгузника, адже разова порція сечі вже далеко не 30 мл, як було в перший місяць його життя. Для надійного захисту від протікань підгузники мають спеціальне ущільнення абсорбенту в передній або задній частині. В підгузниках для хлопчиків основна маса абсорбенту знаходитися в передній частині, для дівчаток - в центральній і задній частині. В універсальних підгузниках (унісекс) поглинаючий шар-абсорбент розташований по всій поверхні всмоктування. Їх можна використовувати як для хлопчиків, так і для дівчаток.

11. Умови зберігання

Підгузки не повинні зберігатися в місцях, де часто змінюється вологість і температура. Купуйте підгузки тільки в аптеках, великих супермаркетах і спеціалізованих дитячих магазинах. Уникайте покупки підгузників поштучно і на базарах. Зберігати підгузники потрібно в сухому і прохолодному місці. Не зберігайте підгузники у ванній або на кухні.

Додаткові зручні дрібниці:

  • Застібки з закругленими кінцями. Така дрібниця повністю ліквідує і без того низький ризик подряпати малюка.
  • Система складочок на спинці. Забезпечує щільне прилягання підгузника до спинки, що особливо важливо для малюків, які більшу частину часу проводять лежачи.
  • Індикатор наповнення підгузника. Дозволяє тільки за зовнішнім виглядом підгузника визначити, чи настав час його міняти - не треба заглядати в підгузник. Особливо раді такому винаходу тата - вони напевно визначать час заміни.
  • Стрічка для утилізації. Спрощує утилізацію підгузника. Скрутивши використаний підгузник вмістом в середину і заклеївши стрічкою руки мами і навколишні предмети залишаються чистими.
  • Малюнки та дизайн. Психологи радять розповідати малюкам різні історії і казки, але часом до середини дня фантазія мами вичерпується. У такі моменти на підмогу можуть прийти герої з підгузників. Мама покаже їх малюкові і придумає історію. Малюки старшого выку люблять вибирати підгузник з тим чи іншим героєм під свій настрій.
     

Сподіваємося, наші поради будуть Вам корисні!